Báb-jel-mez
A Magyar Képzőművészeti Egyetem szellemi arculatát az egyetemes és a magyar művészet régi és új értékeinek szabad kifejezése, vizuális kultúránk ápolása, természeti környezetünk és kulturális örökségünk védelme jellemzi.
A Látványtervező Tanszéken Koós Iván Kossuth díjas-bábtervező harcolta ki, hogy bábtervezést is tanítsanak.
Az elmúlt években Németh Ilona bábtervező, iparművész és Balogh Géza bábrendező, bábtörténész oktatta a bábművészetet. Jelenleg bábtervezést Orosz Klaudia, a budapesti Kolibri Színház tervezője, bábműhely-gyakorlatot Lellei Pál, a Budapest Bábszínház szcenikusa és bábkészítő mestere, színház- és bábtörténetet, vizuális dramaturgiát pedig dr. Dúró Győző dramaturg, színháztörténész tanít.
A tanszék célja, hogy az életszerűség alapvető követelményének szem előtt tartásával a színházi vagy mozgóképes munkafolyamatba szervesen beilleszkedni tudó, de szuverén művészi szemlélettel és gondolkodással alkotó tervezőket neveljen.
Az itt végzett hallgatók a digitális korszak teljes szellemi és technikai tudáskészletével felszerelkezve lépnek ki arra a munkaerőpiacra, amely a látványra épülő kulturális mezők folyamatos, korábban nem tapasztalt terjeszkedését és egymásba nyúlását mutatja.
BÁB-JEL-MEZ
című kiállításunkat
2010. november 30-án 13 órakor
nyitjuk meg
a Vojtina Bábszínház kiállítótermében