hu en

4026 Debrecen, Kálvin tér 13.

href="mailto:uh!pont!zahnizsbabanitjov!kukac!anitjov">uh!pont!zahnizsbabanitjov!kukac!anitjov

hu en

Hírek

Bábfórum a Vojtinában

Feltöltve: 2013. május 16.

Május 18-án (szombaton) Hajdú-Bihar megye óvodás, általános iskolás, művészeti egyesületeinek gyerek és felnőtt bábcsoportjai mutatkoznak be színpadunkon. Az ingyenes rendezvényt Jantyik Zsolt, a Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodájának vezetője nyitja meg 10 órakor.
Az évente meghirdetett fórum idei 15 bemutatóját Dr. Arany Erzsébet drámapedagógus, Dr. Boros Béláné dramaturg és Láposi Terka bábszínházunk játszószínházának művészeti vezetője értékeli, minősíti. A zsűri által legjobbnak ítélt előadás Egerben, az Országos Gyermekbábos Fesztiválon képviselheti megyénket. 

A részletes programot megnézhetitek, ha rákattintotok a bővebben gombra.

 

 

10.00 A rendezvény megnyitja Jantyik Zsolt, a Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodájának vezetője.

 

1. Méhecske csoport, Debrecen                                           10.10-10.24

A didergő király

Csoportvezető: Farkasné Nagy Mária és Tóthné Vavrek Szilvia

 

2. Delfin Bábcsoport, Hajdúszoboszló                                10.30-10.40

A kismalac és a farkasok

Csoportvezető: Vágóné Szabó Erzsébet

 

3. Borbolya bábcsoport, Debrecen                                     10.50-11.08

Hamupipőke

Csoportvezető: Lőrinczy Éva és Komáromi Csilla

 

4. Csillagszemek mesejátszó kör, Létavértes                      11.20-11.40

Brekkenő a pótpapa

Csoportvezető: Lévainé Barna Valéria és Pokol Józsefné

 

 

5. Tulipán Bábcsoport, Debrecen                                       11.50-12.10

Tündérszép Ilona és Árgyélus

Csoportvezető: Magyariné Mogyorós Emőke és Csíkné Holb Ildikó

 

6. Csillagvirág Bábcsoport, Debrecen                                12.17-12.37

Párkereső Péter

Csoportvezető: Czipa Mihályné

 

7. Habakukk Bábcsoport, Ebes                                          12.45-13.00

A szállást kérő róka

Csoportvezető: Truczkainé Kovács Edit és Szőllősiné Nemes Ágnes

 

8. Mazsola Bábcsoport, Debrecen                                      13.08-13.18

Kacor király

Csoportvezető: Hameczné Gyalai Irma

 

SZÜNET: 13.20-14.20

 

9. Csodavilág Bábcsoport, Hajdúszoboszló                       14.20-14.30

Az égig érő paszuly

Csoportvezető: Vágóné Szabó Erzsébet.

 

10. Bábszíntánc bábcsoport, Debrecen                              14.42-15.00

Az út

Csoportvezető: Szűcs Lászlóné és Lőrinczy Éva

 

11. Vízivilág bábcsoport, Debrecen                                    15.10-15.30

Spárga-tengeralattjáró

Csoportvezető: Dr. Árnyasné Rizsák Orsolya

 

12. Cirbolya Bábcsoport, Debrecen                                   15.42-16.00

A királykisasszony cipője

Csoportvezető: Lőrinczy Éva

 

13. Gézengúzok bábcsoport, Hortobágy                            16.10-16.25

A békakirály

Csoport vezető: Sáriné Pócsik Valéria

 

14. Bábító Társulat, Debrecen                                            16.37-16.50

Holle anyó

Csoportvezető: Baditz Dávid

 

15. Cifra Palota Bábcsoport, Létavértes                            17.05-17.25

A három selyp lány

Csoport vezető: Pappné Győri Tünde

 

Várható eredményhirdetés: 17.30

Szakmai értékelés: 18.00-tól

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!

Színháztermi előadás: 1.200 Ft / fő
Játszószínházi foglalkozás: 1.200 Ft / fő
Felnőttelőadás: 1.200 Ft / fő
Gyermek-előadásokra szóló bérlet: 3.500 Ft / fő

Kedvezményes jegyár három vagy többfős családok részére:

Színháztermi előadás: 1.000 Ft / fő
Játszószínházi foglalkozás: 1.000 Ft / fő

Szeretne értesülni a legfrissebb
bábszínházi információkról?

Iratkozzon fel hírlevelünkre:

4026 Debrecen, Kálvin tér 13. +36 (52) 418-160 vojtina@vojtinababszinhaz.hu
Vojtina Bábszínház © 2016 - 2021 Minden jog fenntartva!