hu en

Hírek

XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál

Feltöltve: 2018. április 30.

XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál

Idén nyolcadszor Debrecenben rendezik meg a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivált 2018. június 8-9-10-én.
Az esemény főszervezője a Magyar Drámapedagógiai Társaság, társszervezője Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata.
A fesztivál előadásainak a
Csokonai Színház és a
Vojtina Bábszínház ad otthont, az egyéb fesztiválprogramoknak pedig a város több pontja és intézménye.
Az országos fesztiválon harmincegy csoport szerepel
(25 hazai, 6 határon túli).
A fesztivál részletes programját lásd a bővebben gombra kattintva.

2017. június 8., péntek

09:30-tól REGISZTRÁCIÓ a Csokonai Színházban
10.00-tól SZÍNPADBEJÁRÁS, beállás a Csokonai Színházban és a Vojtina Bábszínházban
(amikor nincs előadás, beosztás alapján)
13:00-15:00 ELŐADÁSOK a Csokonai Színházban
15:15-17:30 ELŐADÁSOK a Vojtina Bábszínházban
17:45-18:45 ELŐADÁSOK a Csokonai Színházban
 
13:00- 15:00 Csokonai Színház
KATEDRA SZÍNHÁZI MŰHELY: Párhuzamok (28’)
DE KOSSUTH Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Arany János téri feladatellátási hely, Debrecen
Rendező: Jószai Zoltán
ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI TÁRSULAT: 77 magyar rémmese, avagy a butaság határtalan (18’)
Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola Szécsényi Tagintézménye, Szécsény
Rendező: Garamvölgyi Andrea
ÓBUDAI WALDORF ISKOLA SZÍNJÁTSZÓ KÖRE: Időutazás (20’)
Óbudai Waldorf Iskola, Budapest
Rendező: Buchwald Magdolna
VARÁZSKERÉK SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT: A rút kiskacsa (15’)
Speciális Alapiskola Királyhelmec (Szlovákia)
Rendező: Pirigyi Mária, Dakos Szilvia, Szabója Alica
Andersen A rút kiskacsa című művét átdolgozta Dakos Szilvia, Pirigyi Mária, Szabó Alica
Díszlet: Majoros Zoltán
LÁJK SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT: A türelem „RÓZSÁT” terem (20’)
Szent Imre Katolikus Óvoda és Iskola, Kecskemét
Rendező: Horváth Krisztina
Díszlet: Csúzdi Szabó Erika
 
15:15-17:30 Vojtina Bábszínház
KODÁLY KICSIK: Mikor Krisztus Urunk… (25’)
Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium, Pécs
Rendező: Gál Éva
A Parasztbiblia részletét átdolgozta Gál Éva és a csoport
KISKÖZÉPSŐ ARRABONA: Szegény Dzsoni és Árnika (28’)
Generációk Háza Művelődési Központ, Győr
Rendező: Bálint Betty, Balla Richie
Lázár Ervin műve alapján. Varju Nándor dramatizált változatát Balla Richie formálta a csoportra
PAFFF SZÍNPAD: Mesteremberek (23’)
Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok
Rendező: Rajnavölgyi Vilmos
Shakespeare Szentivánéji álom című művének részletét átdolgozta Rajnavölgyi Vilmos
HUNCUTKÁK: Lusta pékinas (12’)
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad (Románia)
Rendező: Rusz Csilla
R. Molnár Erzsébet A lusta pékinas című művét átdolgozta Rusz Csilla
GÖDÖLLŐI GUBANCOLÓK: A koboldok földjén (15’)
Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola, Gödöllő
Rendező: Kovács Éva, a művet a csoport írta
PEMETEFŰ: Emlékfoltozók (15’)
Szegedi Jerney János Általános Iskola, Szeged
Rendező: Lovai Ágota
Máté Angi Emlékfoltozók című meséjét átdolgozta Lovai Ágota
 
17:45-18:45 Csokonai Színház
LAZARCÚ MASZKÁK: Észbúk (25’)
Ciróka Bábszínház, Kecskemét
Rendező: Sárosi Gábor
Rendezőasszisztens: Krauter Dávid
IZGŐ-MOZGÓ SZÍNPAD: Finnya (27’)
Vigyázó Sándor Művelődési Ház, Budapest
Rendező: Almássy Bettina
 
17:30-19:30 VACSORA (időpontok az egyes csoportok beosztása alapján)
19:15-20:00 VILLAMOSOZÁS a Nagyerdei Szabadtéri Színpadhoz
20.00-20:25 KÖZÖSSÉGI JÁTÉK a Nagyerdei Szabadtéri Színpadnál, a Rendezvénytéren
20:25-20:30 DEBRECEN VÁROSA KÖSZÖNTI A FESZTIVÁL RÉSZTVEVŐIT
20:30-21:20 A SÓ (a Vojtina Bábszínház zenés mesejátéka a Nagyerdei Szabadtéri Színpadon)
21:20-22.00 TÁNCHÁZ a Hajdú Táncegyüttes Tagjainak közreműködésével a Nagyerdei Rendezvénytéren
21:00-23:00 SZAKMAI BESZÉLGETÉS a csoportvezetőknek, rendezőknek (Nagyerdei Kultúrpark –
Állatkert és Vidámpark tanácskozóterme)

 
Június 9., szombat

7:00-9:00 REGGELI (időpontok az egyes csoportok beosztása alapján)
7:30-tól SZÍNPADBEJÁRÁS, beállás a Csokonai Színházban és a Vojtina Bábszínházban
(amikor nincs előadás, beosztás alapján)
9:30-11:15 ELŐADÁSOK a Vojtina Bábszínházban
12:00-14:00 EBÉD (időpontok az egyes csoportok beosztása alapján)
11:35-12:50 ELŐADÁSOK a Csokonai Színházban
13.00-14.15 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS a csoportvezetőknek, rendezőknek (Csokonai Színház balett terem)


9:30-11:15 Vojtina Bábszínház
KISOROSZLÁNOK: Láng a szívben (25’)
MNMI Lendva (Szlovénia)
Rendező: Koter Gizella
Janikovszky Éva és Ingrid Sjöstrand műveiből válogatott Koter Gizella
MÁKVIRÁGOK: Ki vagyok? Ki vagyok  (13’)
Dombóvári József Attila Általános Iskola, Dombóvár
Rendező: Szalainé Balogh Erika
SZÁLKA STÚDIÓ: Álomvilágháló (25’)
Tatabányai Árpád Gimnázium, Tatabánya
Shakespeare Szentivánéji álom című művéből átdolgozta és rendezte: Tara Andrea
ATOMBOMBA: A suli (15’)
Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Noszlop
Rendező: Benkó Zsófi Anna
MÓRÁGYI SZÍNLELŐK: A kevély kiskakas (12’)
Mórágyi Általános Iskola, Mórágy
Rendező: Balogh Borbála
Kormos István művét átdolgozta Árváné Rácz Mária és Balogh Borbála

11:35-12:50 Csokonai Színház
TURBÓ CSIGÁK: Egyszer volt, hol nem volt… (15’)
Siófoki Beszédes József Általános Iskola, Siófok
Rendező: Takács Tünde
SZIVÁRVÁNY DRÁMAJÁTÉK CSOPORT: PÉNTEK 13. – Az igazmondó juhász (20’)
Dr. Szántó Imre Általános Iskola, Alsópáhok
Rendező: Szabóné Fehér Hajnalka
Kovács Imre Attila Az igazmondó juhász című művét átdolgozta Szabóné Fehér Hajnalka
AZ ART OSZTÁLY: SZÜREÁL (33’)
Szigetmonostor Faluház, Szigetmonostor
Rendező: Kas Kriszta
 
14:30-17:05 ELŐADÁSOK a Vojtina Bánszínházban
17:20-19:00 ELŐADÁSOK a Csokonai Színházban
17:30-19:30 VACSORA (időpontok az egyes csoportok beosztása alapján)
19:45-től GYÜLEKEZŐ az egyes programok helyszínén
20:00-22:00 BAD HABIT KONCERT a nagyobbaknak az Ifjúsági Házban (Simonffy u. 21.)
KÖZÖSSÉGI JÁTÉK ÉS DISZKÓ a kisebbeknek a Hajdú Táncegyüttes próbatermében (Hatvan u. 32.)
20:00-22:00 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS a csoportvezetőknek, rendezőknek (Csokonai Színház balett terem)

14:30-17:10 Vojtina Bábszínház
POLAROIDOK: F84.5: Egy nem Sima-történet (25’)
XIII. kerületi Ének-zenei és Testnevelési Általános Iskola, Budapest
Rendező: Éles Eszter, Landi Zsuzsanna
A történetet a csoportra írta Kiszely Diána
Maszkok: Szilágyi Vizi Zsanett és az iskola rajzszakköre
Cajon dobon való improvizációban segített Isóczky Marianna
ÁKOMBÁKOM SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT: A nagyravágyó feketerigó (18’)
Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Bácsgyulafalva (Szerbia)
Rendező: Vörös Imelda
Lázár Ervin azonos című művét átdolgozta Vörös Imelda
BODOR PÉTER SZÍNKÖR: Mese a Napról, Holdról, csillagokról (30’)
Bodor Péter Művelődési Egyesület, Erdőszentgyörgy (Románia)
Rendező: Móczár Bence
A rendező, a csoportvezető és a gyerekek közös előadása
PALICSI SZÍNJÁTSZÓ GRUND: Az emberke tragédiája (25’)
Palics Magyar Művelődési Egyesület, Palics (Szerbia)
Rendező: Kalmár Zsuzsa, Arnold Ildikó
Karinthy Frigyes és Madách Imre művét átdolgozta Kalmár Zsuzsa és Arnold Ildikó
A-TÓL ZS-IG: Kettő… (18’)
Tildy Zoltán Általános Iskola és AMI, Szeghalom
Rendező: Pándiné Csajági Mária
BOLDVAI KOMPÁNIA: A pap meg a kántor (20’)
Montázs Drámapedagógiai és Közművelődési Egyesület – Szathmáry Király Ádám Körzeti Általános Iskola, Miskolc
Rendező: Püspöki Péter
A pap meg a kántor című lengyel népmesét átdolgozta Püspöki Péter
 
17:25-19:05 Csokonai Színház
JÓKAI KISDIÁKSZÍNPAD: Egy kép a dobozon (25’)
Jókai Mór Református Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda, Miskolc
Rendező: Lukács Ákos Gyula
Az előadás rögzített improvizációk alapján készült.
CSIVITKE: Trebla és Rebeka (20’)
Magiszter Alapítványi Óvoda, Általános Iskola, Szakközépiskola és Kollégium, Vásárhelyi László AMI, Tiszavasvári
Rendező: Dancs Katalin
Egyéb alkotók: Terne Cserhaja együttes tagjaiból két fő
SZÍNVILÁG: Ágnes asszony (11’)
Kozmutza Flóra Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és EGYMI, Veszprém
Rendező: Neuburger Éva
Arany János Ágnes asszony című művét átdolgozta Neuburger Éva
KISCRAZYSZÍNÉSZEK: A kőbarát legendája (25’)
Soltis Lajos Színház, Celldömölk; Eck Imre Alapfokú Művészeti Iskola, Pécs
Rendező: Nagy Zsuzsi
A kőbarát története és a Babér király című román népmese alapján.
Szerző: Prezsmer Boglárka, átdolgozta: Nagy Zsuzsi, Tóth Ákos és a csoport
Asszisztens: Tóth Ákos

 
Június 10., vasárnap

07:00-9:00 REGGELI (és az úticsomagok átvétele – időpontok az egyes csoportok beosztása alapján)
9:00-ig SZÁLLÁSOK átadása
9:00-10:30 KÖZÖSSÉGI JÁTÉKOK a Kossuth téren
10:45-11:25 A FESZTIVÁL ÜNNEPÉLYES ZÁRÁSA, DIPLOMÁK ÁTADÁSA
SZAKMAI ÖSSZEGZÉS – Asbóth Anikó, Dr. Lukovszki Judit, Uray Péter
a Csokonai Színházban
11:30-12:30 A SZÉKELY MENYECSKE ÉS AZ ÖRDÖG – Fabók Mancsi Bábszínházának előadása a Csokonai Színházban
A fesztivál teljes időtartama alatt megtekinthetők a Csokonai Színház előcsarnokában a PRÓBA-JÁTÉK-FELVÉTEL pályázatra érkezett videofelvételek és a résztvevő csoportok bemutatkozó „egypercesei”.
 

A szakmai beszélgetések házigazdái
ASBÓTH ANIKÓ, Blattner-díjas bábművész, a Vojtina Bábszínház igazgatója, Debrecen
Dr. LUKOVSZKI JUDIT, egyetemi docens, a DEszínház rendezője, Debrecen
URAY PÉTER, koreográfus, művésztanár, rendező, Kaposvári Egyetem Színházi Intézete, Kaposvár
 
A diákzsűri tagjai
Moderátor: Tölgyfa Gergely
ABAKUSZ SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT
Balogh Zsófi (Kossuth Gimnázium)
Perhács Kamilla (Szent József Gimnázium)
Bari István (Medgyessy Gimnázium)
ZENETHEÁTRUM
Csáki Benedek (Kodály Zeneművészeti Szakgimnázium)
Péntek Petra (Medgyessy Gimnázium)
Lengyel Fruzsina (DE Kossuth Gyakorló Gimnázium)
MÁRNEMBOLYAISOKK SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT
Balogh Boglárka (Csokonai Gimnázium)
Borza Szabolcs (Tóth Árpád Gimnázium)
Erdei Veronika (Tóth Árpád Gimnázium)
 
Konferál
VARGA NIKOLETT és VRANYECZ ARTÚR

Támogatók
NEMZETI KULTURÁLIS ALAP KÖZMŰVELŐDÉS KOLLÉGIUMA
NEMZETI TEHETSÉG PÁLYÁZAT (nagy hagyományú és szakmailag elismert versenyek támogatása)
(Megjegyzés: a szervezőknek ígéretük van az EMMI támogatására.)

Valamennyi előadást szeretettel ajánljuk megtekintésre, hiszen mindegyik különleges!

Színháztermi előadás: 1.200 Ft / fő
Játszószínházi foglalkozás: 1.200 Ft / fő
Felnőttelőadás: 1.200 Ft / fő
Gyermek-előadásokra szóló bérlet: 3.500 Ft / fő

Kedvezményes jegyár három vagy többfős családok részére:

Színháztermi előadás: 1.000 Ft / fő
Játszószínházi foglalkozás: 1.000 Ft / fő

Szeretne értesülni a legfrissebb
bábszínházi információkról?

Iratkozzon fel hírlevelünkre:

4026 Debrecen, Kálvin tér 13. +36 (52) 418-160 vojtina@vojtinababszinhaz.hu
Vojtina Bábszínház © 2016 - 2018 Minden jog fenntartva!